Meny Meny

Helsingborgs Auktionskammare

Helsingborgs Auktionskammare är en anrik auktionsfirma från 1907 och finns mitt i Helsingborg nära Norra Hamnen.

Helsingborgs Auktionskammare
Helsingborgs Auktionskammare är en anrik auktionsfirma från 1907 och finns mitt i Helsingborg nära Norra Hamnen. De har regelbundna stads- och kvalitetsauktioner.
Helsingborgs Auktionskammare

Snabb fakta
Öppettider:

Ej angivet

Adress:

Kungsgatan 16
222 22 Helsingborg

Kontakt:

Hemsida
info@hbgauktionskammare.se
042-21 16 33

Sociala medier
Virtuell rundtur

Här finns det tyvärr ingen virtuell rundtur. Representerar du det här företaget och vill veta mer om hur du skaffar en rundtur så kontakta oss via info@oresundsregionen.se.

Karta

Öresundsregionen.se

Kultur, människor och spännande möten.

Annons

I fokus

Shoppa
OP Oskar Persson konst & ramar

OP Oskar Persson konst & ramar i Helsingborg har akvareller, grafik, litografier och oljemålningar.

Res
Scandlines Helsingborg-Helsingör

Ta båten från Helsingborg över Öresund och få en skön paus på vägen till Danmark.

Ät
Kågeröds Värdshus Tre Stjärnor

Tre Stjärnor har fått sitt namn efter Tycho Brahe och är beläget nära hans födelseplats Knutstorp.

Upplev
Tropikariet i Helsingborg

Tropikariet i Helsingborg

Tropikariet är en en av Helsingborgs mest besökta attraktioner och här kan du bland annat se flygande hundar, leguaner, tamariner, kameleont mm

Bo
Örenäs Slott

Örenäs Slott

Örenäs Slott är ett barockslott från sekelskiftet med lång historia.

Evenemang
Tjajkovskifestival

Tjajkovskifestival

Tjajkovskij är en av världens mest uppskattade tonsättare.