Välj språk:

da en sv

Temainredning

Att inreda efter tema är enklare än man tror. Sök inspiration på nätet eller i tidningar och böcker. Vill du ha ett indiskt tema i ett rum kan du satsa på färgglada skira tyger, små lyktor, mjuka mattor, växter och låga sittkuddar och bord. Vill du inte temainreda ett helt rum är det både roligt och vackert att ha en orientalisk uteplats eller balkong. Du hittar prisvärda inredningsattiraljer på Indiska och Åhléns. Sen är det bara fantasin som sätter gränsen!

Budgettips!

Sneakers

Butiken Sneakersnstuff har ett bra utbud av sneakers och accessoarer. Är du inte i närheten av deras butik i Malmö kan du beställa från deras sajt: www.sneakersnstuff.com Säsongens favoriter är Tretorns samarbete med Acne som resulterat i smidiga nylon och canvasskor i olika modeller.

Bo på hotell i Skåne

Vet du inte vilka hotell i Skåne som har det du söker för en fullfjädrad weekend? Bo på hotell i Skåne tipsar om bra hotell och allt du behöver veta innan du bokar ditt boende.

Matguider

Skånes campingplatser

Läs och låt dig inspireras om Skånes bästa campingplatser i artikeln Campa i Skåne.

Victors

Victors

I hörnet av Lilla Torg hittar du nyrenoverade Victors som är en restaurang och cocktailbar där de flesta välmående unga Malmöbor börjar, eller slutar, sin utekväll. Baren har en bra cocktaillista, och vad du än beställer är det av hög kvalité. Menyn går åt steakhouse-hållet och du äter i en matsal med utsikt över det öppna köket. Om somrarna kan du slå dig ner i någon av sofforna på uteserveringen och beställa lättare rätter från barmenyn.

Photo: Victors

Genre: Restaurang på Lilla Torg med populär uteservering

Meny: Internationella steakhouserätter som cajun-kyckling, hemlagad hamburgare, ceasarsallad, ryggbiff osv

Bordsbokning: 040-12 76 70

Lunch: Mån-fre 11.30-14.00, lör-sön 12.00-15.30

After Work: Tor-fre 16-20

Brunch: Helglunch lör-sön 12.00-15.30

Öppettider: Mån-tor 11.30-00.00, fre 11.30-02.00, lör 12-02, sön 12-00

www.victors.se

Victors, Lilla Torg 1, 211 34 Malmö, tel 040-12 76 70

Avancerad sökning

Vad söker du?

Kategori

Typ

Stad

Fritext

Sök

Mat & Dryck

Ålagille

Ålagille

Besök någon av Skånes alla ålabodar för att uppleva ett äkta skånskt Ålagille!

Läs mer »

Kultur & Nöje

Fantastisk Filmfestival

Fantastisk Filmfestival

Varje år går Fantastisk Filmfestival av stapeln i Lund på diverse biografer.

Läs mer »

Hotell & Konferens

Miljövänligt boende

Miljövänligt boende

Svanenmärkta hotell finns det gott om i Skåne. Här är några alternativ.

Läs mer »

Shopping

JC hjärta Ida Sjöstedt

JC hjärta Ida Sjöstedt

JCs senaste designsamarbete är med hyllade designern Ida Sjöstedt.

Läs mer »

Att göra

Skogens dag

Skogens dag

Varje år arrangeras aktiviteter på Skogens dag i Torups friluftsgård och bokskog.

Läs mer »

Ta sig runt

CityRiders kör dig hem

CityRiders kör dig hem

Gott vin till maten? Inte lust att låta bilen stå i stan? Nu finns det en lösning.

Läs mer »

Leva & Bo i Skåne

Lev likt royaliteter

Lev likt royaliteter

Krocket, viltsafari och whiskeyprovningar, lev kungligt för en helg!

Läs mer »

Om cookies|Sitemap

©2008 Öresundsregionen Online AB - Detta material är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.